MAH-4 UNIWERSAL ELEKTRONIK
Wdmuchiwarkę MAH-4 Uniwersal Elektronik można zamówić w dwóch wersjach:
– wersja z sterowaniem automatycznym: maszyna automatycznie steruje procesem wdmuchiwania światłowodu i kontroluje dobór parametrów, wyposażona jest w duży wyświetlacz dotykowy, można wdmuchiwarkę wyposażyć w funkcję rejestrowania wszystkich parametrów wdmuchiwania wraz z wydrukiem raportów.
– wersja z sterowaniem ręcznym: maszyna wyposażona w sterowanie ręczne oraz w wyświetlacz na którym można odczytać bieżące parametry takie jak ciśnienie w głowicy wdmuchujące, siła nacisku na kabel, odległość , prędkość, temperatura i poziom baterii.

Sterowanie ręczne – wyświetlacz

Sterowanie automatyczne – ekran dotykowy

Funkcję wdmuchiwarki MAH-4 Uniwersal Elektronik:

obsługa średnic: światłowody i mikrorurki od 1-17mm, wtórniki 5-50mm
inteligentny dotykowy sterownik posiada wersja z automatyczną pracą, wersja z ręcznym sterowaniem posiada wyświetlacz.
– dwa tryby pracy:
ręczny – pozwala na obsługę tzw. ręczną – czyli operator steruje ustawieniami w czasie pracy
automatyczny w wersji z automatyką – po wpisaniu odpowiednich danych i włączeniu trybu automatycznego maszyna samodzielnie kontroluje proces podawania kabla z odpowiednią siłą i nie dopuszcza do uszkodzenia kabla światłowodowego.
rejestracje parametrów wdmuchiwania: wersja z raportem rejestruje następujące parametry: działająca siła nacisku na kabel mierzona w Niutonach (N), ciśnienie noszenia  światłowodu (bar),    prędkość wdmuchiwania (m/min), długość wdmuchiwania (m). Wdmuchiwarka pozwala na tworzenie wykresu w czasie pracy maszyny, przechowywanie danych w pamięci i na wydruk raportów. Obsługa raportu z wdmuchiwania odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej, w której znajdują się przygotowane tabele informacyjne.
– GPS usytuowania maszyny na mapie (wersja z dotykowym wyświetlaczem)
– odczyt warunków pogodowych: temperatura, ciśnienie atmosferyczne (Hpa), wilgotność (RH%) (wersja z dotykowym wyświetlaczem)
– bezprzewodowe połączenie:  maszyny z pomocniczym sprzętem typu tablet, laptop, telefon, itp. (wersja z dotykowym wyświetlaczem)

Maszyny będzie można wyposażyć w 4 różne modele głowic:
Głowica podstawowa standard w każdym modelu wdmuchiwarki, służy do wdmuchiwania kabli oraz mikrorurek.
Jako dodatkową opcję można zamówić poniższe głowice:
Głowica mikro:  jak sama nazwa wskazuje, do wdmuchiwania kabli mikro tzw. makarony.
Głowica Y:  kable oraz pakiety rur, daje możliwość dodmuchiwania kolejnego kabla lub rury do istniejącej instalacji z jednym lub dwoma kablami w dwie strony z tak zwanym przeplętnieniem,
Głowica X: kable oraz pakiety rur, daje możliwość dodmuchiwania kolejnego kabla lub rury do istniejącej instalacji z dwoma lub więcej kablami w dwie strony z tak zwanym przepętleniem.

opis wdmuchiwarki widok z przodu
opis wdmuchiwarki widok z góry

Skontaktuj się z nami Zapytaj o cenę: witold@mal-met.com.pl