Wduchiwarka spełnia wytyczne Deutsche Telekom i jest dopuszczona do pracy na rynku niemieckim.

Wdmuchiwarkę MAH-4 Elektronik można zamówić w dwóch wersjach:
wersja z sterowaniem automatycznym: charakteryzuje się tym że dzięki wpisaniu odpowiednich danych w sterownik maszyna bierze pomiar na kablu i w zależności od sił działających na trasie światłowodowej reguluje nacisk w niutonach tak by nie przekroczyć zadanych parametrów przez operatora. Jeżeli dojdzie do punktu granicznego to proces zostanie zatrzymany by nie doszło do uszkodzenia kabla. Dzięki tak innowacyjnej i nowoczesnej technologii operator ma bardzo ułatwioną pracę, a mając do tego wykupioną opcję rejestracji może cały zachodzący proces oglądać na wykresie online za pomocą wifi na np. telefonie czy tablecie. Wdmuchiwarka wyposażona jest w duży wyświetlacz dotykowy.
– wersja z sterowaniem ręcznym: maszyna wyposażona w sterowanie ręczne oraz w wyświetlacz na którym można odczytać bieżące parametry takie jak ciśnienie w głowicy wdmuchujące, siła nacisku na kabel, odległość , prędkość, temperatura i poziom baterii.

Sterowanie ręczne – wyświetlacz

Sterowanie automatyczne – ekran dotykowy

Funkcje wdmuchiwarki do światłowodów MAH-4 ELEKTRONIK:

obsługa średnic: światłowody i mikrorurki od 3-17mm, wtórniki 7-50mm
inteligentny dotykowy sterownik posiada wersja z automatyczną pracą, wersja z ręcznym sterowaniem posiada wyświetlacz.
– dwa tryby pracy:
ręczny – pozwala na obsługę tzw. ręczną – czyli operator steruje ustawieniami w czasie pracy
automatyczny w wersji z automatyką – po wpisaniu odpowiednich danych w sterowniku wdmuchiwarka bierze pomiar na kablu i w zależności od sił działających na trasie światłowodowej reguluje nacisk w niutonach tak by nie przekroczyć zadanych parametrów przez operatora.
rejestracje parametrów wdmuchiwania: wersja z raportem rejestruje następujące parametry: działająca siła nacisku na kabel mierzona w Niutonach (N), ciśnienie noszenia  światłowodu (bar),    prędkość wdmuchiwania (m/min), długość wdmuchiwania (m). Wdmuchiwarka pozwala na tworzenie wykresu w czasie pracy maszyny, przechowywanie danych w pamięci i na wydruk raportów. Obsługa raportu z wdmuchiwania odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej, w której znajdują się przygotowane tabele informacyjne.
– GPS usytuowania maszyny na mapie (wersja z dotykowym wyświetlaczem)
– odczyt warunków pogodowych: temperatura, ciśnienie atmosferyczne (Hpa), wilgotność (RH%) (wersja z dotykowym wyświetlaczem)
– bezprzewodowe połączenie:  maszyny z pomocniczym sprzętem typu tablet, laptop, telefon, itp. (wersja z dotykowym wyświetlaczem)

Maszyny będzie można wyposażyć w 4 różne modele głowic:
Głowica podstawowa standard w każdym modelu wdmuchiwarki, służy do wdmuchiwania kabli oraz mikrorurek.
Jako dodatkową opcję można zamówić poniższe głowice:
Głowica mikro:  jak sama nazwa wskazuje, do wdmuchiwania kabli mikro tzw. makarony.
Głowica Y:  kable oraz pakiety rur, daje możliwość dodmuchiwania kolejnego kabla lub rury do istniejącej instalacji z jednym lub dwoma kablami w dwie strony z tak zwanym przeplętnieniem,
Głowica X: kable oraz pakiety rur, daje możliwość dodmuchiwania kolejnego kabla lub rury do istniejącej instalacji z dwoma lub więcej kablami w dwie strony z tak zwanym przepętleniem.

Przykładowy raport z wdmuchiwania

Budowa wdmuchiwarki

Wdmuchiwarka MAH-4 Elektronik – Widok z przodu

Wdmuchiwarka MAH-4 – Widok z góry

Galeria zdjęć

Skontaktuj się z nami