Przez okres 11 lat doświadczeń w branży światłowodów oraz współpracy z klientami, z którymi jest prowadzony dialog techniczny i wymiana aktualnych doświadczeń zrodził się kolejny pomysł. Pomysł na zaprojektowanie najnowszej generacji maszyn do wdmuchiwania kabli światłowodowych, rur osłonowych typu wtórnik i tzw. pakietów był realizowany przez cały rok 2019. Firma pracowała, projektowała oraz przeprowadzała badania nad tym, aby praca operatorów była bardziej sprawna i wydajna. Od dłuższego czasu do firmy docierały informacje, że nasze wdmuchiwarki są maszynami, które spełniają oczekiwania odbiorców. Dostarczane listy referencyjne i telefony z informacjami o uzyskanych nowych rekordach długości tras światłowodowych  i niezawodności maszyn są dla firmy motywacją do dalszego działania i rozwoju. Kiedy zadajemy sobie pytanie: po co ta elektronika w naszych maszynach? Odpowiedź była jedna: zawsze chodziło o jak najprostszą i niezawodną konstrukcję, prostą obsługę i niezawodność. I te założenia były właściwe, ale dzisiejsze technologie pozwalają na wdrożenie nowych rozwiązań i pomysłów. Maszyny budowane w dzisiejszych czasach powinny być, tak jak do tej pory niezawodne, bezawaryjne, ale jeszcze inteligentne i takie, które potrafią kontrolować proces jakim jest wdmuchiwanie. Czyli, jeżeli stworzymy precyzyjną mechanikę, wykonaną z odpowiednich materiałów na precyzyjnych obrabiarkach w najnowszej technologii i dodamy inteligentny sterownik z panelem dotykowym to wówczas możemy powiedzieć, że otwieramy nową erę maszyn. Najnowsze modele maszyn spełniają wszystkie wymogi europejskie, a nawet wiele więcej. W ofercie na I półrocze 2020 znajdą się modele z serii MAH-4, MAH-4 Uniwersal. Konfiguracja tych modeli będzie zależała od osoby oraz firmy zamawiającej.

Wyżej wymienione modele w zależności od wybranych dodatkowych opcji będą wyposażone w:

inteligentny dotykowy sterownik posiada wersja z automatyczną pracą, wersja z ręcznym sterowaniem posiada wyświetlacz.
– dwa tryby pracy:
ręczny – pozwala na obsługę tzw. ręczną – czyli operator steruje ustawieniami w czasie pracy
automatyczny w wersji z automatyką – po wpisaniu odpowiednich danych i włączeniu trybu automatycznego maszyna samodzielnie kontroluje proces podawania kabla z odpowiednią siłą i nie dopuszcza do uszkodzenia kabla światłowodowego.
rejestracje parametrów wdmuchiwania: wersja z raportem rejestruje następujące parametry: działająca siła nacisku na kabel mierzona w Niutonach (N), ciśnienie noszenia  światłowodu (bar),    prędkość wdmuchiwania (m/min), długość wdmuchiwania (m). Wdmuchiwarka pozwala na tworzenie wykresu w czasie pracy maszyny, przechowywanie danych w pamięci i na wydruk raportów. Obsługa raportu z wdmuchiwania odbywa się za pomocą przeglądarki internetowej, w której znajdują się przygotowane tabele informacyjne.
– GPS usytuowania maszyny na mapie (wersja z dotykowym wyświetlaczem)
– odczyt warunków pogodowych: temperatura, ciśnienie atmosferyczne (Hpa), wilgotność (RH%) (wersja z dotykowym wyświetlaczem)
– bezprzewodowe połączenie:  maszyny z pomocniczym sprzętem typu tablet, laptop, telefon, itp. (wersja z dotykowym wyświetlaczem)

Konfiguracje modeli:

MAH-4 ELEKTRONIK – zakres kabli i rur od fi 3 do 17 mm, zakres wtórników od fi 7 do 50 mm.
MAH-4 UNIWERSAL ELEKTRONIK – zakres kabli i rur od fi 1 do 17 mm, zakres wtórników od fi 5 do 50 mm.
MAH-4 PAKIET – zakres kabli i rur od fi 3 do 35 mm, zakres wtórników od fi 7 do 50 mm. Pakiety rur w zakresie do fi 35 mm.

Dodatkowo do maszyn można zamówić
– automatykę (wdmuchiwarka samoczynie wprowadza i kontroluję proces wdmuchiwania światłowodu i wyposażona jest w ekran dotykowy)
– obsługę raportu, wdmuchiwarka rejestruje parametry wdmuchiwania w pamięci z możliwością wydruku


wdmuchiwarka sterowanie ręczne z wyświetlaczem


wdmuchiwarka z opcją automatyki z wyświetlaczem dotykowym

Maszyny będzie można wyposażyć w 4 różne modele głowic:
Głowica podstawowa standard w każdym modelu wdmuchiwarki, służy do wdmuchiwania kabli oraz mikrorurek.
Jako dodatkową opcję można zamówić poniższe głowice:
Głowica mikro:  jak sama nazwa wskazuje, do wdmuchiwania kabli mikro tzw. makarony.
Głowica Y:  kable oraz pakiety rur, daje możliwość dodmuchiwania kolejnego kabla lub rury do istniejącej instalacji z jednym lub dwoma kablami w dwie strony z tak zwanym przeplętnieniem,
Głowica X: kable oraz pakiety rur, daje możliwość dodmuchiwania kolejnego kabla lub rury do istniejącej instalacji z dwoma lub więcej kablami w dwie strony z tak zwanym przepętleniem.


W każdym modelu maszyny można rozbudować konfigurację w późniejszym terminie.